Čajové „recenze“

V rubrice Testy chci publikovat různé „recenze“ Pu-erhů, které se dají u nás běžně koupit. Prostě chci dělat jejich hodnocení, abych vám, případným zájemcům o koupi, byl alespoň trošku nápomocen při výběru (který sice není v ČR zas až tak moc velký, ale přece jen, každý dovozce vozí trošku jiný čaj a sortiment se stále zvyšuje). V současné době přemýšlím o vhodné metodice, jak čaje hodnotit, co u nich posuzovat, nač se zaměřit atd. a budu velmi rád, když mi pomocí komentářů pod tímto článečkem pomůžete nějaký ten způsob hodnocení vytvořit…

Zatím přemýšlím, jaké všechny údaje o čaji uvést. Rozhodně by nemělo chybět jméno (označení) a typ čaje, rok produkce, třída použitých listů (1-10), výrobce, případně i dovozce, místo nákupu a cena. Samozřejmě, že u velkého počtu čajů se mi nepodaří všechny tyto údaje zjistit, ale budu se snažit informovat co nejlépe.

Všechny recenze se budu snažit doprovázet také alespoň základní fotodokumentací pro bližší představu o hodnoceném čaji.

Zaměřím se na vzhled a vůni čaje před zalitím a po zalití a slití, na charakteristiky jednotlivých nálevů… Tím pádem nesmím zapomenout uvádět, jakým způsobem byl čaj připraven, jaké množství čaje na jaký objem vody bylo použito atd. Budu zkoušet, kolik nálevů ten který Pu-Erh vydrží, aby byl ještě chutný…

Napadá-li vás, co bych ještě při posuzování čaje neměl opomenout, či vyznáte-li se v degustacích a hodnocení čaje, budu rád, když se se mnou podělíte o své zkušenosti buď v komentářích nebo prostřenictvím kontakního formuláře. Děkuji ;o)

4 komentáře: „Čajové „recenze““

  1. ahoj, brouzdáním po netu jsem narazil na tyto stránečky.
    Na první pohled velmi příjemné. Výše uvedený článek mne velmi zaujal neboť se pokouším o webovky jejímž hlavním obsahem by měla být degustace čajů. Nejen Puerhu, ale i čajů zelených, bílých, oolongů a pod. Pokud bys souhlasil rád bych se podělil o informace získané nejen několikaletým působením v naší čajovně-viz „web“, ale i infem z knih apod. Těším se na případnou s polupráci.

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: