Amana – ráj milovníků Pu-Erhů?

Amana 

Úplnou náhodou jsem po delší době zavítal do internetového obchodu s čaji společnosti Amana (http://www.caj.cz) a zůstal jsem velmi mile překvapen…

Výrazně rozšířili nabídku svých Pu-erhů, jak tmavého, tak zeleného typu, navíc se v nabídce objevil i Pu-Erh „bílý“ (zařazen v katalogu je ovšem mezi zelené). Velmi oceňuji na české poměry opravdu dokonalé popisy většiny Pu-Erhů uvádějící výrobce, rok produkce, případně ještě další zajímavé informace. V šíři nabídky a v popisu čajů Pu-Erh zatím Amana v ČR nemá konkurenci.

Jedinou nevýhodou nákupu u Amany zůstává poměrně vysoká cena většiny nabízených Pu-Erhů. U této společnosti však ale předpokládám, že ceně odpovídá i kvalita. Nezbývá mi tedy nic jiného, než si začít dávat do prasátka korunku ke korunce, abych si mohl alespoň některé z Pu-Erhů z velkolepé nabídky Amany dopřát.

Budu rád, když se v diskusi pod tímto příspěvkem podělíte s ostatními s vašimi zkušenostmi s Pu-Erhy z nabídky Amany. Který Pu-Erh byste doporučili a kterého se máme raději vyvarovat?

PS: Máte-li někdo možnost nakupovat v Amaně za velkoobchodní ceny, kontaktujte mě a můžeme se domluvit na společném nákupu ;o) Děkuji.

EDIT 5. 7. 2007 – Po mém předchozím nadšení se dostavuje mírné zklamání (o tom, co teď napíšu, vím již delší dobu, žel udělat edit tohoto příspěvku mě napadlo až teď). Když jsem nabídku Amany viděl poprvé, byl jsem nadšen, jak čaje nádherně nafotili a popsali. Skutečnost je však jiná. Většina fotek je „vypůjčena“ ze stránek prodejce Pu-Erhů Yunnan Sourcing LLC na eBay. Navíc popisky čajů jsou jen zestručněným volným překladem popisků zde uvedených. Amana má nejspíše své Pu-Erhy právě od tohoto dodavatele, navíc velmi těží ze skutečnosti, že mnoho z touto společností nabízených Pu-Erhů už je na YS vyprodáno. Také ceny Pu-Erhů má Amana poměrně přemrštěné, zvláště u některých kousků, kde je i více než 2x vyšší, než cena původní (př. 2006 Dehong White Pekoe je u YS LLC za $16 (= cca 350Kč), včetně poštovného za $22 (= cca 480Kč), cena téhož koláče u Amany je 1050Kč bez zasílacích poplatků!!!, navíc třeba právě zde si můžete všímnout použití stejné fotky). I když na druhou stranu to navýšení ceny je pochopitelné, vydělávat se musí a Amana zde nabízí exkluzivitu (v rámci ČR). Každopádně, pokud chce někdo udělat větší čajový nákup, vyplatí se mu čaje objednat z Číny spíše, než je nakupovat u nás (zvláště pak, bude-li nakupovat od stejných dodavatelů, jako čeští dovozci/prodejci).

53 komentářů: „Amana – ráj milovníků Pu-Erhů?“

 1. No já jsem v amaně kupoval nějaké čaje asi před týdnem a bohužel jsem měl štěstí na vedoucího (pán v kulatých brýlích), který na mě působí přesně tak jako tebou popsaný člověk. Už dříve jsem s ním měl menší spory, tak jsem si říkal, že o víkendu tam nebude, ale bohužel…asi nejsem jeho vysněný zákazník, protože většinou kupuju spíše vzorky a menší váhy, ale na druhou stranu jsem u nich za poslední měsíc utratil tak 600, což mi až zas tak málo nepřijde. Všichni ostatní čajoprodavači jsou tam ale velmi milí a ochotní.

  To se mi líbí

 2. Ahoj čajomilové,koukám,že jste pěkně zapálení do čajů a ještě k tomu do PUERHU,který moc lidí nepije….
  Chtěl bych se zeptat,doufám že se mi nevysmějete,co si myslíte o kvalite CHINA YUNNAN PUERH čaje ,který se prodává ve SVĚTĚ OřÍŠKŮ. Je to sypaný čaj a zdá se mi chuťově výraznější a možná i qalitnější než takové ty hnízdečka od asijských obchodníků,které nemají tak výraznou chuť. Cena za 100 g je 60,-
  Jedná se o čaj alespoň střední třídy,který by mohl mít alespoň nějaké zázračné zdravotní účinky, jak se o tomto čaji říká?
  díky

  To se mi líbí

 3. 2Pierre: Neboj se, nevysmějeme se ti (každý někde začínal). A jinak nesouhlasím že puerh moc lidí nepije, teda pokud se bavíme o puerhu tmavém (zelený moc nepostoupil do podvědomí čajomilů, a kvalitní je velice drahý, a na českém trhu se moc nevystkytuje (samozřejmě existují vyjímky)). Co se týče tvého zmíněného puerhu, domnívám se že je od amany (stejný název), a taky si myslím, že se jedná o puerh úplně nejzákladnější třídy. Co se týče hnízdeček, nevím od kud je máš, ale moje zkušenosti jsou spíše negativní. Co se týče nevýrazné chuti, bude to způsobeno dávkováním (4 g je velice málo, zkus dát do konvičky hnízdečka 2) nebo přípravou. Přeji hodně pěkných zážitků s puerhem

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: