Můj dnešní objev – restaurace Quán Việt

Restaurace Quán Việt

Když jsem se dnes po poměrně dlouhé době po práci šel projít do centra Brna, čekalo mě překvapení. Zjistil jsem, že vůbec nevím o poměrně nové vietnamské restauraci Quán Việt, která se nachází v pasáži Rozkvět přímo u náměstí Svobody a otevřela někdy letos v březnu. Ačkoliv jsem to původně vůbec neměl v plánu, neodolal jsem a musel jsem ji vyzkoušet.

V podstatě se jedná o takové lepší vietnamské bistro, kde posedět můžete buď uvnitř, kde je trochu temněji, nebo venku v atriu Rozkvětu. Já zvolil atrium. Zde je na každém stole tác s nakládaným česnekem (teda asi to je česnek, nezkoumal jsem blíže), omáčkou sriracha, solí, příbory a hůlkami. Také nechybí ubrousky, tady formou krabičky s kosmetickými ubrousky, což je fajn.

Restaurace Quán Việt

Hned jak jsem se posadil, byla u mě milá číšnice s jídelním lístkem. Docela mě překvapilo, že jsem byl zhruba kolem půl páté odpoledne jediným zákazníkem. Chvíli po mně ale přišlo několik dalších. Nabídka restaurace je poměrně široká. Na výběr jsou zde snad všechna jídla, která znám z Olomoucké, navíc za obdobné ceny, což je celkem příjemné. Vybral jsem si Bun bo nam bo (100 Kč) a k pití chlazený vietnamský ledový čaj (30 Kč). Naivně jsem se domníval, že půjde o domácí ledový čaj, leč dostal jsem na stůl tuhle půllitrovku.

Restaurace Quán Việt

Ačkoliv se nesplnilo mé očekávání, tenhle ledový čaj byl moc dobrý a jiný, než jaké známe u nás. Popis na láhvi byl bohužel pouze vietnamsky, takže jsem se o něm nic moc nedozvěděl, dle chuti bych ale tipoval, že byl slazený medem.

Trvalo to asi pět minut od objednávky a na stole mi přistála mísa s jídlem. Od pohledu se mi jídlo zas tak moc nelíbilo. Salát byl už trošku „rezatý“, protože byl patrně nakrájený už nějakou tu chvíli dopředu, bylinek bylo od pohledu poměrně poskrovnu, zato arašídů zase víc než bych si představoval. Navíc zálivky servírované zvlášť v mističce taky moc nebylo. Byl jsem tedy trochu rozpačitý, doufal jsem ve víc.

Bun bo nam bo

Dal jsem se tedy do jídla a i přes mé počáteční obavy musím říct, že to bylo celkem dobré. Bylinek nakonec nebylo tak málo, takže mi mnohá sousta hezky dochutily. Zálivky by mohlo být trošku víc, na druhou stranu ale v míse už nějaká „šťáva“ nahnědlé barvy byla, takže jídlo bylo ochuceno dostatečně, bylo přitom lehoučce pikantní. Nudle byly akorát, maso příjemně dochucené, všechny chutě se v ústech pěkně mísily a navzájem se doplňovaly. Jen těch arašídů bylo vážně zbytečně moc. Nebyla to žádná špička, ale s ohledem na sympatickou cenu, vyváženou chuť a velikost porce tohle jídlo splnilo má chuťová očekávání a byl jsem spokojen, a to rozhodně víc, než nedávno na Olomoucké v prostředním bistru.

S sebou jsem si ještě, jak už mám ve zvyku, objednal závitky – nesmažené s krevetami (75 Kč za 3 ks + 5 Kč za obal) – a i ty jsem zanedlouho zkusil, hezky venku na čerstvém vzduchu.

Nesmažené závitky s krevetami

Závitky však pro mě byly trochu zklamáním. Při mém hodnocení konkurence Vietnamské bagety jsem mluvil o obavách z oschlých závitků připravených dopředu. A tady se to stalo. Rýžové placky tvořící obal závitků byly už dost oschlé, lepily se k sobě a i k ruce a nebylo to vůbec příjemné. Navíc i zálivky na máčení závitků bylo fakt málo. Tak málo, že poslední závitek jsem jedl už skoro nasucho. A přitom by tak potřeboval dochutit! Závitky samy o sobě měly celkem bohaté složení – 3 docela velké krevety, nudle, zelenina, bylinky a vepřové maso. To maso ale bylo dost tuhé, suché a ochucené tak nějak nijak. Zálivka byla také celkem nudná, v podstatě jen nažloutlá voda s příchutí rybí omáčky, trochu okyselená a jemně pikantní. Chybělo mi v ní trošku zeleniny, kterou rád vyjídám.

Shrnuto a podtrženo – v centru Brna je další zajímavý podnik nabízející vietnamskou kuchyni v přijatelné kvalitě a za rozumné ceny. Místy má však ještě rezervy, které se ale dají snadno zlepšit. Trochu potíže ovšem můžete mít, když se budete chtít obsluhy na něco doptat. Číšnice byla sice velmi milá, ale česky bohužel moc dobře nemluvila. I do tohohle podniku se zase někdy rád vrátím. A co vy? Už jste tam byli? Podělte se o své dojmy 😉

Facebooková stránka podniku: https://www.facebook.com/quanvietbrno/

Fotky reklamního letáčku s nabídkou jídel:

Restaurace Quán Việt - nabídka

Restaurace Quán Việt - nabídka

One thought on “Můj dnešní objev – restaurace Quán Việt”

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: