Kam v Brně na vietnamské jídlo určitě nechodit

Cocos - Asian Cuisine?!?

Dnes při návštěvě Vaňkovky jsem zjistil, že v „občerstvovací zóně“ došlo k obměně podniků a „nově“ je tam bistro Cocos (spřízněnec podobně zaměřeného bistra Bok), které nabízí různé pokrmy asijské kuchyně, mimo jiné i pár jídel z Vietnamu. Řekl jsem si tedy, že jedno z nich zkusím. Tohohle svého rozhodnutí však lituji ještě teď…

Předně musím říct, že zjišťuju, že zas objevuju Ameriku, protože při pohledu na server Zomato se zdá, že je tenhle podnik ve Vaňkovce už skoro rok. Zaznamenal jsem ho ale fakt až dneska. Ale teď už zpět k mým dojmům.

Cocos - Asian Cuisine?!?

Zvažoval jsem, že si dám Pho bo, ale když jsem viděl, jak vypadalo Pho ga, které obdržel pán přede mnou, přešla mě chuť. Polévka totiž neobsahovala takřka žádné bylinky, v podstatě šlo jen o vývar s nudlemi, na hladině lehce zeleně poprášen. Ne, tohle nebudu ani zkoušet. U jednoho ze strávníků jsem ale zahlédl také Bun bo (nam bo), které na první pohled vypadalo lépe. Zkusil jsem tedy to.

Cocos - Asian Cuisine?!?

Žádný zázrak se ale nekonal. Po bylinkách ani stopy, zeleninovou složku tvořil pouze ledový salát a pár kousků červené papriky (a posypka ze smažené cibulky a pražených arašídů, samozřejmě), jinak nic. NIC! Vietnamská jídla mám rád především kvůli bylinkám, tohle jídlo tedy bylo skutečným zklamáním. Pokud se někdo s vietnamskou (nebo spíš „vietnamskou“) kuchyní pokusí seznámit právě tady, asi to bude jeho první a poslední pokus zároveň. Jediné klady tohoto jídla spatřuji v následujícím – bylo toho hodně, takže to člověka zasytilo (ale stálo to za starou bačkoru, takže požitek z jídla veškerý žádný), a ten ledový salát byl skutečně čerstvý a krásně křupavý. Jinak to ale bylo bezkonkurenčně nejhorší Bun bo nam bo, jaké jsem kdy ochutnal. Maso takové nijaké, zálivku tvořila hlavně voda, rybí omáčky v ní moc nebylo, chuťově nebyla nikterak výrazná. Prostě propadák se vším všudy. A korunu tomu nasazuje cena 125 Kč, která v brněnském prostředí patří mezi ty nejvyšší. Kvalita jídla jí však neodpovídá ani trochu. Další drobnou komplikací může být vratná záloha za nádobí, v němž je jídlo servírováno, která činí 50 Kč.
Cocos - Asian Cuisine?!?

Co říci závěrem? Do tohohle bistra už nikdy! Brno se postupně zaplňuje podniky nabízejícími vietnamská jídla, takže konkurence roste. Mnohé z podniků nabízejí přitom pokrmy na nesrovnatelně vyšší úrovni a často i za nižší cenu. A co vy? Byli jste v Cocosu na něčem vietnamském? Jak chutnalo vám? Budu rád za jakýkoliv další názor.

Stránka bistra na serveru Zomato:
https://www.zomato.com/cs/brno/cocos-asian-cuisine-trnitá-brno-střed/info

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: