Jak jsem neochutnal balut a rozšířil seznam podniků, kam už na vietnamské jídlo nepůjdu

Pho 7 - Vietnamské speciality. Opravdu?

Dnes se s vámi chci podělit o své zážitky z toho, jak jsem neochutnal balut od týmu ZaseRýže.cz a jak jsem nebyl nadšen z toho, co mi připravili v brněnském bistru Pho 7.

Na dnešek jsem se moc těšil. Přesně v 16:00 jsem se měl na tajném místě v Lužánkách sejít s lidmi z týmu ZaseRýže.cz a s dalšími nadšenci a odvážlivci k ochutnávce balutu (viz můj nedávný příspěvek). Bohužel mi však pár dní před akcí přišla zpráva, že je aktuálně výpadek v dodávkách a balut na akci bohužel neseženou. Jako alternativu nabídli smažené housenky bource morušového. Inu, co se dá dělat. Hmyz zvládnu v pohodě, balut by byl náročnější, proto byl pro mě mnohem větší výzvou. I tak jsem ale potvrdil účast a na místo se vydal. Vyrazil jsem však i s manželkou a malým synkem, který moc neposeděl a neumožnil mi zdržet se delší dobu. Přesto jsem ale „červíky“ ochutnal (dva plné asi decilitrové kelímky jsem sežral) a byli docela fajn, smažení s citronovými listy, osolení a „ochillení“. Jen ta dochuť po jejich konzumaci nebyla úplně nejpříjemnější. Stihl jsem si jen trochu popovídat s organizátory a dalšími účastníky a museli jsme jet.

Tým ZaseRýže.cz ale bude i na Industra Food Festu, který se koná v Brně na Masné 9 v prostorách Industry už v sobotu 10. září. To si nenechám ujít, zvlášť když budou dělat i workshop přípravy závitků, ehm, tedy vlastně rolek, jak tomu říkají oni.

Když už jsem se na akci v Lužánkách zdržel jen pár chvil, přemluvil jsem manželku aspoň k tomu, abychom se, než pojedeme domů, stavili do nedalekého bistra Pho 7 na Štefánikově 7, před kterým jsem již při našem příjezdu do Lužánek prozíravě zaparkoval.

V tomto bistru jsem už jednou byl, a to hned první otevírací den, a na facebookovou stránku Olomoucká u mě doma jsem o své návštěvě napsal tohle:

„Navštívil jsem a podávám hlášení: Měl jsem Bún bo nam bo (109 Kč) na místě a nesmažené závitky s krevetami (49 Kč) s sebou (+5 Kč). Bún bo nam bo bylo obrovské, fakt velká porce, ale chuťově docela podprůměrné. „Zálivka“ byla v extra misce, kterou si vždy, pokud to servírují takto, vyliju do mísy s jídlem. Byla však poměrně bez chuti a nevýrazná, takže jídlo jako celek bylo dost fádní. Maso bylo nicméně dobře ochucené, zeleniny bylo dost, bylinek přiměřeně, ale ocenil bych i víc (mám je rád), hlavně přidat koriandr, kterého bylo poskrovnu. Nudle byly nějaké potrhané, některé dost krátké. Neumím to ale s hůlkami, takže mi to nevadilo, pro konzumaci příborem ok. Tohle jídlo považuji za spíše lehké, ale u tohohle jsem ten pocit neměl – moc velká porce (menší a třeba o 10 kaček levnější by bylo lepší) a navíc to bylo nějaké mastné. Celkový dojem z jídla tedy nebyl valný. Neurazí, ale nenadchne. Třeba se zlepší časem. Za mě 40 %. Doma jsem slupnul nesmažené závitky s krevetami. Byly dva v polystyrenovém boxu, spolu s trochou zelného salátu a „zálivkou“ v kelímku. Nevypadaly kdovíjak, byly trochu potrhané a zatím asi největší, co jsem měl. Skládaly se v podstatě jen z nudlí, zeleniny, bylinek a krevet, tuším čtyř. I přes nepříliš atraktivní vzhled to však byly nejchutnější závitky, které jsem ochutnal. Ta zálivka sice opět nebyla moc výrazná, ale u těchhle závitků mi to nevadilo a jednotlivé složky spolu krásně ladily. Bylo to takové příjemné a lehké jídlo. Hodnotím 90 %. Z dalšího mají třeba Pho bo, Pho bo nam bo (obojí 109 Kč), Pho ga (99 Kč), bagety, další závitky, grilované krevety a pár jídel a la běžný asijský fastfood. Chybí bohužel Bun cha. Pholévku měl při mé návštěvě jeden z dalších strávníků a nevypadala zle, zkusím příště. Na stolech je k dispozici sriracha a nakládaný česnek. Myslím, že se časem ještě vypilují. Ceny jsou v pohodě, ale přiznám se, že jsem čekal malinko nižší. Rozhodně jsem ale přesvědčený, že si Pho 7 své zákazníky najde, a přeju jim úspěch.“

Při své dnešní návštěvě jsem si říkal, že už určitě překonali počáteční potíže, takže jídlo bude bezpochyby lepší, vychytanější a vůbec chutnější. Jenže jsem se jaksi spletl.

Abych mohl jejich progres co nejlépe posoudit, dal jsem si to samé, co posledně, tedy Bun bo nam bo na místě, závitky s krevetami s sebou. Budu tedy pouze srovnávat se svým předchozím hodnocením.

Porce Bun bo nam bo byla tak akorát, ale výrazně menší než posledně. Bylinek ubylo, z další zeleniny byl přítomen ledový salát, okurka (nakrájená na dost velké kusy slepené k sobě, ani nebyly v talíři/míse nějak rozprostřeny), pár mungo klíčků a cibule (taky na velké kusy). Maso bylo celkem nevýrazné a poměrně „žužlavé“, horší než minule. Zálivka byla téměř čirá, prostě jen trochu okyselená teplá voda. Žádná rybí omáčka, žádná nakládaná zelenina, žádné chilli. Tragédie. Opět to navíc bylo nějaké mastné, i když ne tolik, jako posledně. No, nepochutnal jsem si. Jídlo jako celek bylo výrazně horší než před 3 měsíci a odcházel jsem zklamaný. Odnášel jsem si ale s sebou závitky a doufal jsem, že mi tento nedobrý zážitek vykompenzují alespoň ty. Ale houby…

Pho 7 - Bun bo nam bo

Minule jsem závitky vychválil pomalu do nebe, těšil jsem se tedy na podobný zážitek. Už jen pouhý pohled na zálivku ale dával tušit průser. Ten se potvrdil, jakmile jsem zálivku ochutnal. Vždyť je to jen nějaká lahvovaná omáčka s chilli a česnekem naředěná vodou! To snad ne! Závitky samotné nebyly zlé, ale nebyla v nich ani stopa po nějakých bylinkách (a kdo mě občas čte, ví, jak na bylinkách ve vietnamských jídlech ujíždím). Jen nudle, 3 krevety, vaječná omeleta, ledový salát a okurka nakrájená na velké kusy. Jsou prostě takové obyčejné a absence bylinek je velkou chybou. A ta zálivka hřebíčkem do rakve.

Pho 7 - Bun bo nam bo

Ne, takovéhle Bun bo nam bo a takové závitky jíst vážně nechci. Po Cososu ve Vaňkovce přidávám na seznam podniků, kam už nezavítám, i Pho 7. Zde ale s o poznání větší lítostí, protože při mé první návštěvě to vypadalo celkem nadějně a i na internetu jsem zahlédl víceméně příznivé ohlasy.

Byli jste v tomto bistru také? Nebo jste si nechali od nich něco dovézt prostřednictvím Dáme jídlo (kde mají mimo jiné menší výběr, výrazně vyšší ceny a ještě zaplatíte 49 Kč za rozvoz)? Podělte se o své dojmy v komentářích.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: