Menynem – láska na první ochutnání

menynem

Fakt mám rád vietnamské závitky (nebo rolky, chcete-li), ale že mě nějaké dostanou tak, jako ty z Menynem, to jsem tedy nečekal. Jedním slovem – božské!

Jako vážně! Šel jsem dnes náhodou okolo tohohle okénka, otevřeného teprve od 8. ledna 2018, a ještěže jsem zaznamenal, co tam teď nabízejí. A ještěže to nejsou palačinky ani pizza. Hned jsem prostudoval zatím základní nabídku (která se ale bude časem rozšiřovat) a měl jsem jasno – nesmažený závitek musím ochutnat.

Objednal jsem si tedy dva s sebou. Sympatická Vietnamka, která závitky připravuje a s níž mluvte raději anglicky než česky (angličtinu má excelentní), mě ale přesvědčila také k ochutnání smažených závitků. Ty nemám moc rád, už jen proto, že jsou smažené. Ale tyhle mi doslova vyrazily dech svou chutí. Lepší jsem nejedl. Nekecám. Navíc oranžová omáčka k nim, kterou si paní připravuje sama, je úžasná (a to ještě zůstávám s hodnocením při zemi).

Omáčky má paní dvě, tu oranžovou a ještě jednu hnědou, kterou musím ochutnat příště. A pak klasickou zálivku s rybí omáčkou a chilli. Tu mám nejraději, proto jsem si ji k nesmaženým závitkům s sebou vzal. A nelitoval jsem. Je výraznější, než jsem odjinud zvyklý, což ale vítám. Závitky skvěle chuťově doplňuje.

No a nesmažené závitky, to je taky lahoda nesmírná. Jsou příjemně velké, dostatečně plné, dobře sbalené, takže se obsah při konzumaci zbytečně netrousí. Bylinek v nich je dostatek, navíc vše krásně čerstvé, křehké, lahodné. Chuťový orgasmus zaručen.

menynem_01

Tenhle chuťový zážitek mě skutečně posadil na prdel. Od „fastfood okénka“ jsem toho moc nečekal, navíc za tak nízkou cenu, o to víc jsem ale překvapen. Příjemně, VELMI příjemně překvapen. Sem budu chodit pravidelně!

Od teď brněnští milovníci vietnamské kuchyně a závitků obzvlášť nebudou říkat „tak v pět u hodin“, ale „tak v pět u Menynem“, to je jisté.

Web podniku: www.menynem.com
Facebook podniku: Menynem – Závitky

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: