Na plné koule

naplnekoule

Tak se jmenuje nová kniha mého kamaráda Pavla Šímy a z ní pochází i úvodní obrázek. Protože jsem Pavlovi naprosto minimálně pomohl v průběhu její přípravy (až se stydím, jak minimální pomoc to byla), dostal jsem od něj jeden výtisk i s věnováním. Knihu mám teď rozečtenou a byť jsem zatím na jejím samém začátku, snažím se, aby i můj život konečně někam směřoval, abych i já jej žil alespoň trochu na plné koule. Aspoň v něčem.

Už je to nějaký čas, co jsem narazil na jídlo v prášku jménem MANA. Zvláště mě pak zaujal blog jednoho tlustoprda, který se snaží tlustoprdem dál už nebýt a hubne, právě za každodenního doprovodu Many. Díky účasti na křestu Pavlovy knihy se mi podařilo ochutnat její ready-to-drink verzi v tetrapaku a musím říct, že na první ochutnání to bylo fakt hnusný. Ale vzhledem k tomu, že jsem hovado, dovolil jsem si na závěru křestu pobrat ještě pár dalších lahví, že to prubnu víckrát, abych věděl. I když mi to nijak zvlášť nechutnalo, přišlo mi, že jsem se na další láhev pokaždé docela těšil. Asi to mému tělu dělalo dobře, kdo ví. Rozhodl jsem se tedy, že si Manu, její práškovou verzi, objednám (i kvůli tomu, že jsem dostal na křestu 100Kč slevový kupon). Chci jí nyní nahradit primárně snídani a dopolední svačinu, dál se budu stravovat normální pevnou stravou, jen snad zdravější. V něčem mě inspiroval právě výše zmíněný tlustoprd. Díky ti!

A teď zas na chvíli zpátky k Pavlově knize. To ona mě nakopla k tomu, abych konečně se sebou začal něco dělat a shodil alespoň pár ze svých přebytečných tukokil. Stanovil jsem si tedy SMART cíl, že nejpozději do konce srpna 2017 zhubnu pod 100 kg. Moje výchozí hmotnost v době stanovení cíle přitom byla 107,4 kg (ke dni 27. 4. 2017). Mám tedy dostatek času, abych to ve vymezené době stihl. Chci to ale stihnout dříve, a to už do konce června. Vzhledem k tomu, že to ale nemusí být tak snadné, jak se na první pohled zdá, raději jsem si za definitivní termín zvolil právě srpen.

A nyní zase k Maně. Mám ji nyní doma dva dny, připravuju si dvojitou dávku v mixéru spolu s banánem a docela mi to tak jede. Musím ale říct, že Mana má snad nejdebilnější eshop, na který jsem za poslední dobu narazil, se spoustou nedomyšleností, nelogičností, překlepů, chyb, nestandardního chování, a to od prvního pokusu o objednávku po obsah mailů, které jsou automaticky zasílány. Pokud tohle náhodou čte někdo, kdo má s Manou co do činění, rád se nechám najmout, dobře zaplatit a poté vypracuju detailní zprávu týkající se všeho, co se mi z běžného uživatelského pohledu nezdá. Přijde mi totiž, že tenhle eshop mezi sebou testovali jen lidi z IT branže, kteří spoustu věcí prostě nevidí, protože pro ně nejsou důležité. Nedíval se na to ale žádný běžný člověk ve snaze vytvořit skutečně user-friendly web. Navíc přidám několik laických nápadů, jak Manu ještě více zprovagovat, jak jí víc dostat mezi lidi, jak umírnit některé výtky zákazníků ke stávající verzi a k její přípravě a konzumaci. Třeba jsou liché, ale dle mého mínění by fungovaly.

Sakra, proč vlastně píšu celý tenhle příspěvek? Asi hlavně proto, abych zdokumentoval začátek snahy o hubnutí a udělal z této snahy závazek. Ano, závazek sobě samému. Do konce srpna 2017 budu vážit pod 100 kg. A o tom, jak se mi to daří, tady budu určitě ještě informovat.

2 komentáře: „Na plné koule“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: